תביעות כספיות


לא אחת נוצר סכסוך עסקי בין בעלי עסקים המוביל לחיכוכים, תקיעות, הרס שיתוף הפעולה ולבסוף למבוי סתום. למרבה הצער לא ניתן לפתור אותו אלא בפניה להליך משפטי ו\או באמצעות גורם צד שלישי אשר יביא ליישוב הסכסוך בין הצדדים.
החזון של משרדנו לנסות ולמצות תמיד, את ההידברות עם הצד השני בניסיון להגיע להסכמות אשר ימנעו פניה להליך משפטי המלווה בדרך כלל בעוגמת נפש, טרחה והוצאות רבות עבור הצדדים.
עורך דין דורון בלו מתמחה בניהול משא ומתן. כאשר ברקורד שלו פתרון ויישוב של סכסוכים מורכבים במיליוני שקלים אשר הגיעו לסיומם על דרך הפשרה ללא צורך בהתערבות של בית המשפט.
למרבה הצער, ישנם מקרים בהם הפערים בין הצדדים גדולים מידי ולא ניתן לגשר עליהם, ולכן קיים צורך בהגשת תביעה לבית המשפט.
לצד ניסיון רב ביישוב סכסוכים, לעורך דין דורון בלו ניסיון מוכח בהגשת תביעות לבתי המשפט השונים כגון: תביעות כספיות, תביעות חוזיות, תביעות למתן צו עשה, בקשה לקבלת סעדים זמניים, תביעות לפינוי מושכר ועוד.

תביעות כספיות/חוזיות:

חשוב לדעת כי במקרים בהם קיימת ראיה בכתב חתומה המעידה על סכום קצוב עד לגובה של 75,000 ₪ אין צורך בפניה לבית המשפט וניתן לגשת ישירות להוצאה לפועל ובכך לחסוך הליך זמן וכסף רב.
עם זאת, כאשר הסכום עולה על סך הנ"ל ו/או כאשר לא קיימת לזכות התובע ראייה בכתב המעגנת את זכותו לקבלת הכספים, הסמכות השיפוטית לדון בתביעה הינה בית המשפט כאשר הערכאה (קטנות/שלום/מחוזי), נקבעת לפי נושא התביעה וסכומה.
למשרדנו ניסיון מוכח והצלחות משמעותיות בבתי המשפט בייצוג לקוחות פרטיים, מגוון חברות פרטיות ותאגידים.

תביעה למתן צו עשה:

בשונה מתביעה כספית, תביעה למתן צו עשה הינה תביעה לקבלת סעד שאינו כספי מבית המשפט. בעוד עד שנת 2020 ניתן היה להגיש תביעה למתן צו עשה רק בליווי של תביעה נוספת (כספית למשל), כיום ניתן להגיש את התביעה כסעד בפני עצמו.
עם זאת, חשוב לדעת כי במקרה כזה, יש להגיש את התביעה יחד עם בקשה לפיצול הליכים וזאת על מנת לאפשר לתובע את זכותו לתבוע בהמשך סעדים נוספים ככל ויחפוץ בכך.
אחד היתרונות העיקריים בתביעה למתן צו עשה הוא החיסכון באגרה (עלות של 684 ₪). בשונה מעלות האגרה של תביעה כספית שעשויה להגיע לסכומים גבוהים בהרבה בהתאם לשווי התביעה. כמו כן, תביעה למתן צו עשה היא בדרך כלל קצרה יותר מתביעות אחרות וממוקדת יותר. לכן במקרים בהם התובע מעוניין בקבלת סעד ספציפי נקודתי כגון ביצוע פינוי של מיטלטלין/תיקון וכדומה, תביעה למתן צו עשה עשויה להיות התביעה המתאימה עבורו.

תביעה לסעדים זמניים:

במקרים בהם קיים לתובע חשש ממשי שמא במהלך התביעה עשוי הנתבע להבריח נכסים ו/או כספים אשר ימנעו מהתובע לקבל את מבוקשו, חשוב שתוגש יחד עם התביעה בקשה לקבלת סעדים זמניים אשר ימנעו מהנתבע לסכל את ביצוע פסק הדין ככל וינתן כזה לזכות התובע בעתיד.
כך למשל, במקרה בו תובע טוען לזכויות בנכס מקרקעין, אחד הסעדים הזמניים העומדים לרשותו הינו בקשה לרישום עיקול זמני על הנכס. על מנת לקבל סעד זה, על התובע המעוניין בקבלת הסעד לעמוד בתנאים בחוק המאפשרים את מתן הסעד וכן לספק התחייבות עצמית וערבות אלא אם קיבל פטור מבית המשפט בהתאם לבקשה אשר הוגשה על ידו.
במקרים מסוימים, קיומו של סעד זמני עשוי להיות הכרחי שאם לא כן, ייתכן ולא תהיה תועלת במתן פסק דין שלא ניתן לבצעו בפועל.

תביעה לפינוי מושכר:

במקרה של סכסוך בין משכיר לשוכר מאפשר החוק למשכיר לפנות את השוכר בהליך מהיר דרך בית המשפט המכונה "תביעה לפינוי מושכר". במקרה אידיאלי כאשר התובע לא נתקל במהמורות, צפוי השוכר לפנות את הדירה כבר תוך תשעים ימים.
חשוב לציין כי במקרה בו לא מפנה השוכר את הדירה לאחר מתן פסק דין כנגדו, על המשכיר לפתוח נגדו תיק הוצאה לפועל לצורך יישום פסק הדין וביצוע הפינוי.
תביעה לפינוי מושכר הינה תביעה המוגשת לפינוי השוכר בלבד כך שככל והמשכיר מעוניין בסעדים נוספים עומדת לזכותו האפשרות לתבוע אותם בתביעה נפרדת.

משרדנו מעניק ליווי מלא לאורך כל ההליכים מעלה ועוד, זמין תמיד לשאלות ומסתייע ביועצים בכירים/מומחים בהתאם לצורך. כל זאת במטרה להביא לתוצאה המיוחלת שהינה זכיה בתביעתכם.
הערה: אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי, וייתכנו טעויות קולמוס ו/או או טעויות אחרות. לכן מומלץ ביותר לפנות לעורך דין לייעוץ משפטי מלא.
לפרטים נוספים ויצירת קשר, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.