תביעה לפינוי מושכר – הליך קצר ומהיר

תביעה לפינוי מושכר – הליך קצר ומהיר

פרק י"ב בתקנות סדר הדין האזרחי החדשות שנכנסו לתוקף בתחילת שנת 2021, מאפשר לתובע להגיש בקשה לפינוי דייר מהמושכר שלו באופן מהיר למדי כך שהוא עשוי למצוא את הדייר הסרבן מחוץ לדירתו תוך פרק זמן של 90 ימים (ואף קודם לכן במקרים רבים).
לאחר הגשת כתב התביעה לפינוי השוכר, על השוכר להגיש כתב הגנה תוך 30 ימים ממועד קבלת כתב התביעה לידיו. במקרה בו הוגש כתב הגנה, בית המשפט יורה על קביעת מועד לדיון תוך לא יאוחר מ30 ימים ממועד הגשת כתב ההגנה.
עם תום הדיון בתובענה ולכל המאוחר בתוך ארבעה עשר ימים, ייתן בית המשפט פסק דין, זולת אם נשיא בית המשפט אישר לתת את פסק הדין במועד מאוחר יותר.
במקרה בו אף לאחר מתן פסק דין, סירב השוכר עדיין לפנות את הנכס המושכר, לא תהיה מניעה מלפתוח תיק הוצאה לפועל לפינוי השוכר באמצעות קבלן הוצאה לפועל מורשה.
עלות קבלן הוצאה לפועל לפינוי הנכס אינה מבוטלת ונעמדת בכמה אלפי שקלים כמו גם הוצאות נוספות הכרוכות בהליך כגון תשלום אגרה ושכר טרחת עורך דין. אם זאת, הוצאות אלה בלתי נמנעות באשר הדייר הסרבן מונע מן המשכיר להנות מדמי השכירות עבור הנכס שלו.
ראוי לציין כי לאחר פינוי הדייר מן הנכס יושתו ההוצאות על הדייר הסרבן וינקטו הליכי הוצאה לפועל כנגדו במידת הצורך על מנת להשיבם למשכיר הזכאי.
חשוב לציין כי תביעה לפינוי מושכר מכילה בתוכה סעד של פינוי בלבד, כך שככל והתובע מעוניין בקבלת סעדים נוספים כגון פיצויים בגין נזקים, שכר דירה שלא שולם וכד', עליו לפנות בתביעה נוספת בהתבסס על הערבויות הנמצאות בידיו ו/או ההסכם המצוי בידיו.
כך למשל, במקרה בו קיימים שיקים חוזרים או לחילופין שטר חוב, ניתן לפנות ישירות להוצאה לפועל על ידי פתיחת תיק הוצאה לפועל לביצוע שטר ונקיטת הליכי גבייה כנגד השוכר.
במקרים אחרים בהם אין בידיי המשכיר שיקים, ניתן להגיש תביעה על סכום קצוב ישירות בהוצאה לפועל לאחר מסירה של מכתב התראה המאפשר לשוכר להסדיר את התשלום תוך 30 ימים (דרישה שבדין).
גם במקרה בו אין בידיי המשכיר את אחת החלופות הנקובות מעלה (בתקווה שכיסה עצמו לפחות באחת מהן), ניתן יהיה לבחון אפשרויות נוספות.
משרדנו מתמחה בהגשת תביעות לפינוי מושכר בכל אזור השרון והמרכז ואף דרומה וצפונה מהם. במקרה הצורך נוכל להגיש עבורכם תוך 24 שעות כתב תביעה כנגד הדייר הסרבן תוך המצאת כתב התביעה לידיו במהירות.
פנו אלינו ונדאג לעשות צדק עבורכם ולפנות את הדייר מן הנכס בזמן המהיר ביותר ובנזק המינימלי ביותר ואף להשיב לכם את כל ההוצאות שהוצאתם בהליך.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.